Üye Girişi
ATB BİLGİ PANELİ
Mobil Linkler
ETKİNLİK TAKVİMİ
BORSAVİZYON
Borsavizyon Dergisi
ANKET
Memnuniyet Anketi
Üye Memnuniyet Anketi
SERTİFİKALAR
LİNKLER
ATB Şubat ayı Meclisi deprem gündemi ile toplandı

27.02.2023 / Ankara

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Şubat ayı Meclis Toplantısı, ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Aynı zamanda ATB’nin 96’ıncı yıl dönümüne denk gelen toplantıda, ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk, “bu toplantımızı buruk bir biçimde açıyoruz. Acımız çok büyük. Bu felaket ne ırka baktı ne dine ne mezhebe baktı ne renge. On binlerce insanımız maalesef hayatını kaybetti, evsiz kaldı, öksüz kaldı, evlat acısı yaşadı. Bu vesileyle başta hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet ve tüm milletimize başsağlığı dilerim.

Kısa süre önce deprem bölgesinde incelemelerde bulunan ATB Başkanı Faik Yavuz da sözlerine hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarını kaybedenlere sabır dileyerek başladı.

ATB Başkanı Yavuz toplantıda, ATB bünyesinde toplanan ve ATB Üyesi iş insanlarının yaptığı bağışları, yardımları, yapılacakları ve yapılması gerekenleri ATB Meclis Üyelerine aktararak, istişare bulundu.

Bölgenin sanayi, ticaret ve ekonomik potansiyelini de değerlendiren ATB Başkanı Yavuz, bölgedeki tesislerin bir an önce tekrardan çalışmaya başlayıp, kalifiye personelin o illerde kalması yönünde tedbir ve çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğini vurguladı.

ATB Başkanı Yavuz, 12 milyon insanın etkilediği afetin, zaten içinden geçmekte olduğumuz enflasyonist ortamı daha da zorlayacağını vurgulayarak, bu sürecin deprem dolayısıyla daha da yorucu hale geldiğini belirtti.

Yavuz, “çok acil bir planlama yapılarak, koordinasyon sağlanmalı. İş adamları, tüccar, esnaf ve zanaatkarlar için fon ayırılmalı. Çok hızlı bir şekilde bölge tekrar hareketlendirilmeli ve ayağa kaldırılmalıdır” dedi.

ATB Başkanı Yavuz, konuşmasının ardından Üyelerden gelen soruları yanıtladı.

 RESİMLER

Yayın Tarihi : 27.02.2023 / Okunma Sayısı : 203
İLETİŞİM
Macun Mahallesi 171. Cadde No:4 Yenimahalle / ANKARA
T : +90 312 327 00 00 (pbx)      F : +90 312 324 08 57      E-Mail : info@ankaratb.org.tr